Wydarzenia

Solidarni z Ukrainą

09.05.2023
Wyróżnienie

Sytuacja na Ukrainie od wybuchu wojny nie była nam obojętna i nie jest. Mamy wielu przyjaciół z tego kraju. W momencie rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, ogrom ludzi uciekał do Polski w obawie o swoje życie. Ci ludzie musieli pozostawić swój cały dobytek. W wielu przypadkach domy zostały zniszczone przez rosyjskie wojska podczas bombardowań.

W krótkiej chwili jedynym i najważniejszym celem wielu ludzi stało się przekroczenie granicy Polski, aby poczuć się bezpiecznie. Sytuacja sprawiła, że przy Polskich granicach w szybkim tempie pojawiła się masa ludzi, niewiedzących co dalej ze sobą zrobić, gdzie się podziać i jak się tam dostać.
Pomoc tym ludziom była konieczna.

Nie trzeba było długo się zastanawiać, aby wyruszyć z pomocą na granicę. W tamtą stronę wieźliśmy niezbędne artykuły, doraźne: lekarstwa, ubrania, środki higieniczne, jedzenie. Z granicy zabieraliśmy Uchodźców, pomagaliśmy im zorganizować miejsca noclegowe i rozwoziliśmy ich w ustalone miejsca. Zadanie nie było łatwe. Trzeba było działać szybko i sprawnie na bieżąco opracowując logistykę. Dzięki temu, że mamy wielu przyjaciół, którzy równie bardzo się zaangażowali jak my, byliśmy w szybkim tempie się bardzo dobrze zorganizować. Mieliśmy niezbędnych tłumaczy, osoby odpowiedzialne za zorganizowanie miejsc noclegowych i wiele innych osób, które m.in. organizowały dary dla potrzebujących. Na granicę jeździliśmy aż do momentu ustabilizowania sytuacji.
Jedyny interes jaki w tym mieliśmy, to taki, aby pomóc ludziom w trudnej sytuacji. Zadanie wykonaliśmy charytatywnie, ZA DARMO.

Z nami się układa…

Sprawdź na